Panel City Drive

FAQ

Poznaj najczęściej zadawane pytania.

Chcę dowiedzieć się więcej o:

W skrócie: City Drive zajmuje się tym, żebyś dostawał swoją wypłatę pracując jako kurier. Ubezpieczamy, wystawiamy faktury, wspieramy.

Ty, jako kurier czy kierowca, nie możesz bezpośrednio zatrudnić się w większości aplikacji przewozowych, jeśli nie prowadzisz własnej działalności gospodarczej o odpowiednim profilu (PKD). Dodatkowo praca w aplikacji może przysporzyć Ci nieco problemów, biorąc pod uwagę, np. konieczność księgowania każdej dostawy jako osobnej faktury.

City Drive, jako partner flotowy- a tym samym Twoje biuro księgowe - ułatwia Ci tę pracę, pośrednicząc między Tobą a daną aplikacją. Jesteśmy odpowiedzialni za Twój ZUS, odprowadzanie składek i podatków zgodnie z polskim prawem, za Twoją księgowość i co najważniejsze - terminowe przesyłanie wypłaty.

Ponadto, oferujemy Ci znacznie więcej: zniżki na paliwo, zwrot połowy podatku VAT od faktur kosztowych. Gdy masz problem do wyjaśnienia, chętnie pomoże Ci nasze biuro obsługi kuriera/kierowcy.

Mamy 4 biur City Drive w różnych częściach Polski. Znajdziesz nas w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Gdańsku. 

- Oto dokładne adresy: 
- Warszawa, ul. Tagore 3, 02-647 
- Wrocław, ul. gen. Józefa Bema 2, 50-265 
- Kraków, ul. Przewóz 39, 30-716
- Gdańsk, ul. Słonimskiego 6/13, 80-280 

Mówimy w 4 językach. Możemy porozmawiać po polsku, angielsku, ukraińsku i rosyjsku. 

Chcesz, żeby City Drive zostało Twoim partnerem rozliczeniowym? Dziękujemy za wyróżnienie. Żeby dołączyć do grona naszych kurierów, powinieneś podpisać z nami umowę - to gwarancja legalnego zatrudnienia.

Przejdź do naszego panelu, zarejestruj się i uzupełnij potrzebne dane. Następnie wybierz aplikacje, dla których chciałbyś pracować (jeśli masz jakieś wątpliwości, to koniecznie się z nami skontaktuj - doradzimy Ci). W mailu, który wyślemy na Twój adres e-mail, znajdziesz instrukcję postępowania, która wygląda nieco inaczej w zależności od tego, jaką aplikację wybrałeś. Odbierz potrzebny sprzęt lub kup go u nas i już możesz zaczynać pracę.

City Drive zatrudnia kurierów w całej Polsce. Działamy tam, gdzie aplikacje, z którymi współpracujemy. Nawet jeśli nie mamy biura w Twoim mieście, to zawsze jesteśmy w kontakcie i chętnie rozpoczniemy współpracę. Zadzwoń do nas 730 000 310 lub napisz biuro@city-drive.pl.

Przede wszystkim oferujemy najtańsze rozliczenie na rynku dla wielu aplikacji. Wiemy, co dla kuriera jest ważne. Nasz support niejednokrotnie działa sprawniej niż support aplikacji. Zapewniamy łatwy kontakt, dostęp do sprzętu kurierskiego, najlepsze warunki najmu pojazdu i ogólną pomoc na każdym etapie pracy.

City Drive to więcej niż zwykły partner rozliczeniowy. Jesteśmy rekomendowanym partnerem flotowym wielu aplikacji, blisko z nimi współpracując. Wyróżnia nas też podejście do kuriera. Stawiamy na relacje - zależy nam na tym, abyś czuł się zaopiekowany na każdym poziomie. Możesz do nas pisać z każdym pytaniem, nasz zespół specjalistów chętnie Ci odpowie.

Staramy się też edukować kurierów, aby dostarczać aplikacjom jakościową flotę - z tego słyniemy. Tworzymy przyjazne środowisko kurierskie na wielu kanałach social media, w którym dostawcy - nasi i inni - wymieniają swoje doświadczenia. Często jako pierwsi oferujemy wchodzące na rynek projekty i możliwości pracy. Najlepszych kurierów wynagradzamy. Chcesz jeździć z najlepszymi? Dołącz do nas!

To proste. Za każde polecenie znajomego zgarniasz 40 zł bonusu (2x20 zł) do Twojego rozliczenia. 

Jak to zrobić? Zaloguj się w panelu City Drive, przejdź do zakładki “program partnerski” i skopiuj link. Możesz też pokazać znajomym swój unikalny kod QR. Udostępniaj je, gdzie tylko chcesz! Kiedy polecona osoba dostanie pierwsze i drugie rozliczenie, Ty dostaniesz swoje 40 zł (2x20 zł). 

Wystarczy, że zakończysz umowę z poprzednim partnerem i zarejestrujesz się w naszym panelu. Możesz też odwiedzić jedno z naszych biur, napisać lub zadzwonić, a ze wszystkim Ci pomożemy. Wypowiedzenie umowy zlecenia u poprzedniego partnera wystarczy zrobić mailowo, wpisując w treści wiadomości regułkę zawierającą: Twoje dane, dane spółki, z którą kończysz współpracę, datę rozpoczęcia i wypowiedzenia umowy. 

Pamiętaj, żeby powiadomić aplikację, dla której pracujesz o tym, że zmieniłeś/aś partnera. Jeśli aplikacje potwierdzą zmianę, to jesteś już w City Drive. W każdej wygląda to nieco inaczej. Dla przykładu: Glovo, Bolt Food i Xpress Delivery zmieniają partnerów najszybciej jak się da, a Wolt przepisze Cię do nas po zakończeniu bieżącego okresu rozliczeniowego. Najlepiej skontaktować się z aplikacją i zapytać, kiedy zmiana partnera zostanie zaakceptowana. Jeśli w trakcie zmiany coś zarobisz, poprzedni partner powinien zlecić Ci jeszcze ostatni przelew - na który też możesz liczyć u nas, jeśli kiedyś zdecydujesz się zakończyć współpracę.

Nie! Praca kuriera ma to do siebie, że nie wymaga od Ciebie dużych poświęceń. Możesz pracować kiedy chcesz - Ty ustalasz dni i godziny pracy. W niektórych aplikacjach musisz z wyprzedzeniem wpisać się w grafik, ale nie ma minimalnej liczby godzin, którą musisz zarezerwować. 

Pamiętaj jednak, że pierwsza wypłata każdego miesiąca obciążona jest składką ZUS - a więc jeśli nie jesteś studentem, musisz zarobić przynajmniej 350 zł, abyśmy mogli rozliczyć umowę zlecenie. Jeśli posiadasz inną pracę, w której zarabiasz minimalną krajową lub więcej, ta kwota się zmniejsza - musisz zarobić minimum 295 zł. Zarobiłeś mniej? Nic straconego! Twoje środki zostaną przeniesione na kolejny okres rozliczeniowy i zsumowane z kolejnymi zarobkami. Jeśli jesteś studentem, to te regulacje Cię nie obowiązują. 

Czy mogę z Wami współpracować jako obcokrajowiec? 

Jeśli posiadasz, jeden poniższych dokumentów, to możemy od razu rozpocząć z Tobą współpracę:

 • legitymacja studencka oraz zaświadczenie o odbywaniu studiów stacjonarnych
 • karta pobytu na pobyt stały 
 • karta Polaka 
 • inny dokument uprawniający do podjęcia pracy w Polsce 

Jeśli nie posiadasz stosownego dokumentu, nic straconego! Pomożemy złożyć dokumenty do urzędu pracy i wyrobić oświadczenie o powierzeniu pracy na 24 miesiące. 
Jeśli jesteś obywatelem Białorusi, Gruzji, Mołdawii lub Armenii, musisz wysłać następujące dokumenty (w formie skanu lub wyraźnego zdjęcia) na adres mailowy biuro@city-drive.pl z tytułem „Oświadczenie”:

 • Paszport - wszystkie strony, gdzie są jakiekolwiek adnotacje 
 • Karta pobytu lub wiza 
 • Imię i nazwisko 
 • Numer telefonu 
 • Aplikacja na której pracujesz 

W przypadku obywateli Ukrainy wystarczy paszport i dokument, na podstawie którego legalnie przebywasz w Polsce.

Jako że wiążemy się z naszymi kierowcami/dostawcami umową zleceniem, zalecamy po rozpoczęciu pracy z nami wyrejestrowanie się z Urzędu Pracy. Nasza umowa zapewnia Ci ubezpieczenie zdrowotne. 

Dzięki tej umowie więcej gotówki zostaje w Twoje kieszeni. Podatek od najmu wynosi 8,5%, a składki naliczane od umowy zlecenia wynoszą nawet nieco ponad 30%. Zamiast opłacać składki w wysokości 30% od Twojej wypłaty, wystarczy wpłacić 8,5% do właściwego Urzędu Skarbowego.

PS Umowy najmu nie proponujemy osobom uczącym się, które nie ukończyły 26 r.ż., ponieważ są one zwolnione ze wszelkich opłat z tytułu umowy zlecenia i cały ich zarobek brutto liczymy jako netto.

Jako student powinieneś nam dostarczyć zaświadczenie potwierdzające Twój status studenta (z aktualnego semestru studiów). Zaświadczenie dostaniesz od swojej uczelni, wystarczy poprosić. 

Oczywiście, że tak!

Prowadzimy biuro rachunkowe, które obsługuje wielu kurierów i kierowców na własnej działalności w całej Polsce. Dlaczego zdecydowali się na nas? Dzięki tej współpracy oszczędzają czas i koszty księgowości, które są u nas wyjątkowo niskie. Mamy bezkonkurencyjną ofertę, ponieważ od lat specjalizujemy się w branży przewozowej.

Masz tylko jedną fakturę do rozliczenia, a nie jak do tej pory – setki. Na fakturach dla pasażerów nie widnieje nazwa Twojej firmy, a jedynie nasza.

By rozpocząć współpracę musisz podpisać z nami jedną z poniższych umów:

- Umowa zlecenie
- Umowa najmu
- Współpraca B2B

Jeśli jesteś obcokrajowcem, skontaktuj się z nami. Pomożemy dobrać najkorzystniejszą formę współpracy.

Umowa zlecenie to dokument, który gwarantuje Ci ubezpieczenie ZUS i legalność pracy. Proponujemy ją wszystkim naszym pracownikom, prosząc uprzednio o informację na temat ich sytuacji (wiek, inna praca, status studenta/ucznia). Na podstawie tej umowy musimy opłacać stosowne składki. Ich wysokość zależy od podanych informacji i przedstawiona jest w regulaminie współpracy.

Potrzebna Ci będzie pisemna zgoda rodzica oraz legitymacja szkolna z obecnego półrocza.

Kliknij, a pobierzesz zgodę opiekuna prawnego na zatrudnienie nieletniego wymaganą przez City Drive. Aplikacje, w których możesz pracować od 16 roku życia to: Stuart, DeliGoo i Xpress Delivery.

Skontaktuj się z nami jak najszybciej. Raczej nie popełniamy błędów, ale na pewno jesteśmy w stanie wyjaśnić, skąd wzięła się dana kwota i jakie opłaty zostały odliczone.

Jeżeli Twoje rozliczenie jest inne niż to, co widzisz w aplikacji, skontaktuj się z nami. Postaramy się przeanalizować Twoje przychody najszybciej jak to możliwe i wyjaśnić to.

Prowizja różni się w zależności od aplikacji. A wygląda to tak:

- Żabka Jush 15 zł (co tydzień)
- Bolt Food 15 zł (co tydzień)
- Uber Eats 15 zł (co tydzień)
- Stuart 25 zł (co tydzień)
- Wolt 19 zł (co tydzień lub 2 tygodnie)
- Glovo 30 zł (co tydzień lub 2 tygodnie)
- Xpress Delivery 39 zł (co 2 tygodnie)
- DeliGoo 33 zł (co 2 tygodnie)
- Glovo XL 15 zł (co tydzień)

Ciężko tu mówić o średnich zarobkach, ponieważ kurierzy dzielą się na 2 grupy: osoby pracujące dorywczo, które łączą to zadanie z innymi codziennymi obowiązkami oraz osoby, dla których praca w aplikacjach jest jedynym źródłem dochodów i traktują ją pełnoetatowo.

Ta pierwsza grupa średnio osiąga zysk rzędu 500 zł tygodniowo, zaś ta druga grupa zarabia około 1 500- 2 000 zł tygodniowo.

W City Drive możesz pracować dla kilku aplikacji i nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Płacisz prowizję od każdej aplikacji, dla której jeździsz i to tyle.

 • - Glovo: co tydzień lub 2 tygodnie (czwartek, piątek)
 • - Wolt: co tydzień lub 2 tygodnie (czwartek, piątek)
 • - Żabka Jush: co tydzień (środa, czwartek)
 • - Uber Eats: co tydzień (wtorek)
 • - Stuart: co tydzień (środa)
 • - Bolt Food: co tydzień (poniedziałek, wtorek)
 • - DeliGoo: co 2 tygodnie
 • - xpress delivery: co 2 tygodnie (czwartek, piątek)
 • - Glovo XL: co tydzień

Współpracując z nami, możesz brać faktury za paliwo, serwis, części samochodowe oraz wszelkie akcesoria, które są użyteczne w Twojej pracy. Zwrócimy Ci za to połowę VATu. Wystarczy, że po podpisaniu z nami umowy zlecenia, w trakcie zakupów poprosisz kasjera o wystawienie FV na poniższe dane: 


City Drive Polska sp. z o.o. sp.k. 
ul. Gen. J. Bema 2 
50-265 Wrocław 
NIP 8982269379 

Jeśli faktura dotyczy paliwa, musisz przy kasie podać też numer rejestracyjny pojazdu, który podałeś w Panelu.

Dane do faktury: 
City Drive Polska sp. z o.o. sp.k. 
ul. Gen. J. Bema 2 
50-265 Wrocław 
NIP 8982269379 

Jeśli faktura dotyczy paliwa, musisz przy kasie podać też numer rejestracyjny pojazdu, który podałeś nam w Panelu do umowy. 

Skan faktury w formacie PDF wgraj do panelu: https://www.panel.city-drive.pl

– wejdź w zakładkę ,,Dodaj fakturę”. 
– wgraj plik PDF. Jeśli nie masz skanera, to możesz to robić przez telefon – pobierz sobie bezpłatną aplikację do robienia skanów (np. Adobe Scan). Zdjęcia w formacie .jpg i .png – będą odrzucane! – wybierz, czy sam/a uzupełniasz dane z faktury, czy przerzucasz to na nas: 

Jeśli masz czas: wgrywasz skan i uzupełniasz pola z danymi dot. wydatku. Procesujemy Twoją fakturę za darmo.

Opcja dla leniuchów: wgrywasz skan, nie uzupełniasz danych – zrobimy to za Ciebie, a za rozliczenie faktury pobierzemy opłatę 2 PLN. 

Faktury za poprzedni miesiąc rozliczamy do 15. dnia kolejnego miesiąca. 

Czyli, przykładowo, faktury za grudzień przyjmujemy do 15. stycznia. 
 

Do 20 dnia każdego miesiąca należy wykonać przelew w wysokości 8,5% od kwoty zapłaty za wynajem pojazdu na konto urzędu skarbowego, symbol formularza: PPE. Dla ułatwienia kwoty są podawane w naszym serwisie rozliczeniowym. 

Przelewy realizujesz jak każdy inny przelew za pośrednictwem banku. Wszystkie wpłaty muszą być wykonywane na indywidualny numer rachunku bankowego, który możesz bezpłatnie wygenerować tutaj: https://www.podatki.gov.pl/mikrorachunek-podatkowy/

W tytule możesz podać miesiąc i rok aby mieć potwierdzenie opłaty za dany okres rozliczeniowy. 

Aby móc Cię rozliczyć potrzebujemy wiedzieć, do którego Urzędu Skarbowego przynależysz. Jeśli nie jesteś pewien możesz sprawdzić tutaj, zarówno po kodzie pocztowym jak i miejscu zamieszkania: https://www.e-pity.pl/znajdz-urzad-skarbowy-online/

Błędny sposób liczenia VATu: 100 zł * 8% = 8 zł lub 100 * 23% = 23 zł. Co się nie zgadza? Kwoty podatku są liczone od kwoty netto, a nie brutto. 

Jeśli więc mamy naszą kwotę 100 zł, to obliczenia wyglądają następująco: 

- Stawka 8% Stawka 23% 
- Kwota netto 92,60 zł 81,30 zł 
- Jak liczymy? 92,60 zł * 8% 81,30 zł * 23% Kwota VAT 7,40 zł 18,70 zł 
- Kwota brutto 92,60 zł + 7,40 zł = 100 zł 81,30 zł + 18,70 zł = 100 zł 

Wzór na prawidłowy sposób liczenia VATu: 
VAT = Brutto / (100 + X) * X → gdzie X to stawka podatku VAT. 
Czyli 8% podatek VAT od 100 zł brutto wyniesie: 100 zł / 108 *8 = 7,40 zł, a 23% podatek VAT od kwoty 100 zł brutto wyniesie: 100 zł / 123 * 23 = 18,70 zł.
 

PIT-28 jest tylko rozliczeniem umowy najmu pojazdu, PIT-11 jest rozliczeniem umowy zlecenia. 

- Student – 0 zł 
- Masz inną pracę – 54,10 zł 
- Masz inną pracę i nie ukończyłeś 26 lat – 26,10 zł 
- Pracujesz tylko z nami – 133,10 zł 
- Pracujesz tylko z nami i nie ukończyłeś 26 lat – 108,10 zł 

To bardzo proste. Przejdź do zakładki i sprawdź, jak zostać kurierem w: 

- Bolt Food - https://city-drive.pl/bolt-food/
- Wolt - https://city-drive.pl/wolt/
- Uber Eats - https://city-drive.pl/uber-eats/
- Glovo - https://city-drive.pl/glovo/
- Stuart - https://city-drive.pl/stuart/
- Jush - https://city-drive.pl/jush/
- DeliGoo - https://city-drive.pl/deligoo/
- Xpress Delivery - https://city-drive.pl/xpress-delivery/
- Glovo XL - https://city-drive.pl/glovo-xl 
- Pyszne.pl - https://pyszne.city-drive.pl/

W City Drive mamy aż 8 aplikacji kurierskich do wyboru. Jeśli nie wiesz, która z nich oferuje najlepsze dla Ciebie warunki, zajrzyj do zakładki Pracuj jako kurier i zobaczyć, jak wygląda praca w każdej z nich. 

Oto kilka kryteriów, którymi możesz się kierować przy wyborze aplikacji: 
-  miasto, w którym jest dana aplikacja 
- jazda na grafiku / jazda bez grafiku 
- od 16 roku życia / od 18 roku życia 
- wymagany pojazd 

Dostarczając rowerem z całą pewnością oszczędzasz na paliwie i amortyzacji samochodu, a aplikacja pozwala na maksymalny dystans do 7.5 km. Jeżdżąc samochodem nie masz takich ograniczeń. Kurier rowerowy może liczyć na krótkodystansowe kursy z mniejszym obciążeniem. Skuterowy ma najlepsze osiągi pod względem czasu i może brać dłuższe dystanse, lecz kwestia obciążenia pozostaje podobna.

Kurier mający samochód, otrzyma największe zamówienia i tylko jemu aplikacje przypiszą długie kursy. W niektórych aplikacjach kurierzy samochodowi zarabiają więcej z racji kosztów paliwa, lub – na odwrót – mniej, ale mają naliczony zwrot za paliwo. 

Aplikacje takie jak Glovo czy Jush bardzo chętnie przyjmują kurierów dostarczających rowerem lub skuterem, ze względu na to, że te dostawy są szybsze. 
 

W zależności od aplikacji torba jest wysyłana bezpośrednio przez aplikację, na której pracujesz lub od nas z biura. Zwykle dostawa torby trwa 1-2 dni robocze. Niektóre aplikacje dają torby za darmo, inne wysyłają je i pobierają opłatę z pierwszego rozliczenia. 

Przejdź do zakładki city-drive.pl/equipment-for-couriers, gdzie znajdziesz szczegółowe informacje na ten temat. Wypełnij formularz dot. zakupu torby i czekaj na kontakt z naszej strony. 

Możesz u nas wynająć rower elektryczny! Inni kurierzy go chwalą, więc Tobie też na pewno będzie się na nim dobrze jeździło. 

Przejdź do zakładki https://city-drive.pl/equipment-for-couriers i poznaj szczegóły dot. najmu roweru elektrycznego. Wypełnij formularz, który znajdziesz na stronie, a odezwiemy się do Ciebie. 

Niestety - nie wypożyczamy samochodów kurierom, ale mamy super rowery elektryczne. Sprawdź: city-drive.pl/equipment-for-couriers

Tak! Dostępne są u nas terminale Viva Mini, których potrzebuje część kurierów Stuart. Dlaczego część? Jeśli masz telefon z systemem Android z NFC, nie musisz kupować terminala. Jeśli masz telefon z systemem Android bez NFC lub iOS (niezależnie od tego czy masz NFC), będziesz potrzebować terminala.

Możesz pracować na wielu aplikacjach w tym samym czasie. Skontaktuj się z nami w celu aktywacji kolejnych aplikacji dla Ciebie. Nie potrzebujesz do tego podpisywać wielu umów. Jedna umowa wystarczy do podpięcia się pod wszystkie apki. Możesz mieć wszystkie rozliczenia w jednym miejscu - w City Drive. 

Strefa to obszar, w obrębie którego działa aplikacja i w którym będziesz dostarczał/a zamówienia. Po otwarciu swojej aplikacji prawdopodobnie zobaczysz jej strefę na mapie – będzie zaznaczona kolorem. Podczas pracy powinieneś znajdować się zawsze w obrębie strefy działania aplikacji. Zaczynając pracę, masz obowiązek chwilę przed startem zalogować się w aplikacji, przebywając już wewnątrz strefy, a Twój telefon nie może mieć wyłączonej geolokalizacji.

Możesz pracować jako kierowca w aż 3 aplikacjach. To najlepsi na rynku, czyli FREENOW, Bolt i Uber. Jeśli chcesz poznać szczegółowe warunki współpracy dla każdej z tych aplikacji, to zadzwoń do naszego Biura Obsługi Klienta (tel. 730 000 310). 

Możesz pracować dla 1, 2 lub 3 aplikacji i nic się nie zmienia. Podpisujemy z Tobą jedną umowę i to tyle. Niezależnie od tego, dla ilu aplikacji pracujesz, prowizja wynosi jedynie 50 zł + 1% od kwoty brutto z każdego okresu rozliczeniowego.

Chcesz podłączyć się do kolejnej apki? Przyjdź do nas lub zadzwoń (tel. 730 000 310) i wszystko ogarniemy. 
 

Żeby pracować jako kierowca taxi, musisz prowadzić własną działalność gospodarczą o odpowiednim profilu (PKD). Jeśli nie spełniasz tego warunku, to potrzebujesz partnera flotowego, z którym podpiszesz umowę. I w tym miejscu pojawiamy się my. 

City Drive umożliwia pracę kierowcom taxi, bo podpisujemy z nimi umowę, rozliczamy ZUS, odprowadzamy podatki i składki - wszystko zgodnie z prawem. 

To my odpowiadamy za to, żeby wypłata dotarła do Ciebie w terminie - jesteśmy twoim biurem księgowym i pośrednikiem w kontaktach z aplikacją. 

Są też inne powody, dla których warto z nami być: oferujemy bonusy za polecenie znajomych i zwrot połowy VATu od faktur kosztowych. Zawsze odbieramy telefony i odpisujemy na wiadomości. Serio, możesz na nas liczyć! 

Żeby zostać kierowcą, potrzebujesz samochodu, ważnego prawa jazdy kat. B (lub wyższego) i partnera flotowego. Jest jeszcze jedna ważna rzecz - musisz mieć ukończone 18 lat (a jeśli chcesz pracować w aplikacji Uber - musisz mieć 2 letnie prawo jazdy i ukończone 20 lat). 
Wejdź na stronę https://city-drive.pl/work-as-a-driver i poznaj szczegóły dotyczące pracy kierowcy. 

Średnie przychody kierowców pracujących na aplikacjach mniej niż 20 godzin tygodniowo to około 600 – 800 złotych. Osoby pracujące od 20 do 40 godzin tygodniowo mogą zarobić nawet 5 tysięcy złotych. Pracujący ponad 40 godzin tygodniowo w największych miastach osiągają średnie przychody wysokości 8247 złotych. 

Nie musisz być właścicielem pojazdu, aby nawiązać z nami umowę najmu. Wystarczy, że dostarczysz nam dokument „użyczenia pojazdu” od właściciela pojazdu (wzór do pobrania w Internecie za darmo). 

Tak! Możesz korzystać z wypożyczonego auta, potrzebujemy kopii dowodu na wypożyczenie. A jeśli faktury na wypożyczenie będą wystawiane na naszą firmę, możemy wliczyć to w koszty i oddać Ci połowę podatku z opłat. 

Niestety nasza firma ani aplikacje nie zwracają kosztów parkingowych związanych z wykonywaniem pracy – z wyjątkiem opłat parkingowych w pracy z Xpress Delivery. Punkty odbioru Xpress Delivery znajdują się w galeriach handlowych, więc aplikacja gwarantuje brak kosztów parkingowych, ale gdyby takie się jednak zdarzyły – pracownicy aplikacji zwrócą Ci takie opłaty. 

W pozostałych aplikacjach możesz zostać obciążony kosztem zaparkowania w płatnej strefie. Część kurierów korzysta z tabliczek “zaopatrzenie” lub “transport” – straż miejska, policja lub właściciele budynków często patrzą na to przychylnie, ale prawnie nie jest to gwarancją zwolnienia z mandatu. 

Licencję załatwimy my, bezpłatnie. Czas oczekiwania na licencję nie powinien przekroczyć 1 miesiąca - nie jest to jednak zależne od nas, a od pracy urzędów w różnych miastach w Polsce. 

Aplikacje

Bolt Food robi to 2-3 razy w tygodniu, czyli nie powinieneś czekać więcej niż kilka dni. Jeśli jednak tak się zdarzy, napisz e-mail do supportu:poland-food@bolt.eu


City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Bolt Food raz w tygodniu. Wypłata znajdzie się na Twoim koncie w poniedziałek lub wtorek. 

Żeby pracować w Bolt Food, musisz być pełnoletni, mieć smartfon z polską kartą SIM i internetem, ważny dokument tożsamości ze zdjęciem i partnera flotowego (City Drive) lub własną działalność gospodarczą. 
 

Support Bolt Food działa bardzo sprawnie, po prostu wyślij e-mail: poland-food@bolt.eu

Zarobki w Bolt Food zależą od takich czynników jak lokalizacja czy godziny, w jakich dostarczasz zamówienia. Najlepsi kurierzy Bolt Food zarabiają w City Drive nawet 5 tysięcy złotych miesięcznie. 

Nie! W Bolt Food nie ma grafiku. Pracujesz, kiedy chcesz i wyrabiasz tyle godzin, ile Ci pasuje. Aplikacja działa przez 7 dni w tygodniu, od wczesnego rana do późnego wieczoru (w zależności od godzin działania restauracji, z którymi współpracuje). 

Klienci Bolt Food mogą zapłacić za zamówienie w aplikacji lub gotówką u kuriera. 

W Bolt Food zarobek kuriera jest podzielony na 2 części: opłata za dostawę, którą płaci klient w aplikacji oraz część, którą dopłaca Bolt. Część od klienta jest rozliczana w Polsce, więc VAT wynosi 23%, a część od Bolt jest rozliczana w Estonii i tam VAT wynosi 0. 

Jeśli kurier zarobił 15 zł, z czego 5 zł było od klienta, to netto będzie 10 + (5 - 23% VAT). Kurierzy widzą w aplikacji opłatę klienta jako Delivery Fee. 

Żeby pracować w Wolt musisz mieć plecak rowerowy lub torbę samochodową (niekoniecznie z logo Wolt). Kiedy wykonasz 100 dostaw, będziesz mógł zamówić od Wolt, np. koszulkę lub spodnie przeciwdeszczowe. Do pracy potrzebujesz też roweru, skutera lub samochodu. 

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Wolt co tydzień i co 2 tygodnie - wybierz dogodną dla Ciebie opcję w panelu City Drive w zakładce “profil”. Niezależnie od Twojego wyboru, nasza prowizja wynosi 19 zł (pobierane co tydzień lub co 2 tygodnie). 

Żeby pracować w Wolt, musisz mieć 18 lat. Ważny jest też smartfon z polską kartą SIM i internetem oraz dokument tożsamości i pojazd. Dobrze, jeśli znasz komunikatywnie język polski lub angielski. Potrzebujesz też partnera flotowego (City Drive). 

Zarobki w Wolt zależą od tego, kiedy pracujesz. Wolt rekomenduje, żeby być online, kiedy status “ruch w obszarze” opisany jest jako “gorąco” lub “normalnie” - wtedy jest dużo zamówień i można więcej zarobić. Najlepsi kurierzy Wolt zarabiają w City Drive nawet 10 tysięcy złotych miesięcznie!

Nie! W Wolt nie ma grafiku. Pracujesz, kiedy chcesz i ile chcesz. Godziny działania aplikacji są inne w zależności od miasta, w którym pracujesz i wygląda to tak: 

 • Wrocław 08:00 - 24:00
 • Warszawa 07:00 - 01:00
 • Gdańsk i Sopot 09:00 - 23:00
 • Poznań 9:00 - 23:00
 • Kraków 9:00 - 23:00
 • Gdynia 10:00 - 22:00
 • Szczecin 11:00 - 22:00
 • Bydgoszcz 11:00 - 22:00
 • Rzeszów 11:00 - 22:00
 • Lublin 11:00 - 22:00
 • Białystok 8:00-23:00
 • Katowice 11:00 - 22:00
 • Łódź 8:00 - 23:00
 • Toruń 11:00 - 22:00
 • Chęstochowa
 • Olsztyn

Jeśli zdarzy się taka sytuacja, to skontaktuj się z Zespołem Wsparcia Wolt i przyślą Ci do pomocy innego kuriera. 

Skontaktuj się z Zespołem Wsparcia Wolt. Oni przekażą Twoją sprawę dalej i na bieżąco będą Cię informować o postępach w sprawie.

Nie musisz tego nigdzie zgłaszać - możesz robić przerwy i wakacje, kiedy tylko chcesz. Jest tylko jeden haczyk: Jeśli nie będziesz wykonywał dostaw przez 60 dni, Wolt wyłączy Twoje konto. 

W Wolt klient płaci za zamówienie poprzez aplikację. 

Średnie tygodniowe zarobki w Uber Eats to obecnie około 900 zł. Rekordziści City Drive zarabiają nawet 9 tysięcy miesięcznie! Wszystko zależy od tego, ile kursów realizujesz. W Uber Eats możesz też liczyć na dodatkowe premie, np. jeśli dostarczasz zamówienia w złych warunkach pogodowych. 

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Uber Eats raz w tygodniu. Wypłata znajdzie się na Twoim koncie w ciągu maksymalnie 4 dni roboczych od momentu podsumowania zarobków przez aplikację (poniedziałek), jednak w praktyce zwykle wysyłamy wypłaty w każdy wtorek. 

Uber Eats wymaga odprowadzania 23% VATu liczonego od sumy wszystkich bonusów, dodatków czy questów. 

W aplikacji jest podana kwota brutto (z naliczonym podatkiem VAT 23%). Podatek ten zostanie zapłacony w Urzędzie Skarbowym i nie jest kwotą do wypłaty. 

Jeśli w aplikacji Uber Driver nie masz zakładki “Pomoc” w menu, możesz skontaktować się poprzez formularz na stronie https://help.uber.com/

Nie! Uber Eats to jedna z tych aplikacji, w której nie ma grafiku. Pracujesz, kiedy chcesz i wyrabiasz tyle godzin, ile Ci pasuje. 

Podczas rejestracji aplikacja będzie wymagała Wpisu do CEIDG/KRS / Business License. Ten dokument dostarczany jest przez partnera flotowego. Prześlij do nas (biuro@city-drive.pl) następujące dane z aplikacji Uber Driver: 
- imię i nazwisko 
- e-mail 
- numer telefonu 
- miasto i wybrany pojazd

Zaproszenia od partnera pojawi się w aplikacji Uber Driver w “Inbox”, po akceptacji Wpis do CEIDG zostanie automatycznie dodany na Twoje konto. Pamiętaj, że czasami po akceptacji zaproszenia Uber zaczyna ponownie weryfikować wcześniej dodane dokumenty. 
 

W Uber Eats możliwa jest płatność gotówką, więc musisz mieć przy sobie drobne, aby w razie potrzeby wydać klientowi resztę. Pamiętaj, że klient nie jest zobligowany do zapłaty wyliczonej kwoty, a uprzejma dostawa pozwoli Ci zarobić na napiwkach :-) 

Nie musisz nigdzie zgłaszać przerwy w dostawach dla Uber Eats - możesz po prostu przestać realizować kursy, kiedy tylko chcesz. Wróć, kiedy będzie Ci wygodnie. 

Zarobki w Glovo zależą od tego, ile zamówień zrealizowałeś - realizując dostawy, pozytywnie wpływasz na swoją wypłatę! Na wynagrodzenie składa się: stawka podstawowa, odległość do punktu dostawy, czas oczekiwania, opcjonalna zmiana adresu, bonusy oraz wyzwania. 

Najlepsi kurierzy City Drive zarabiają w Glovo nawet 10,5 tysiąca miesięcznie!

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Glovo co tydzień lub co 2 tygodnie - wybierz dogodną dla Ciebie opcję w panelu City Drive w zakładce “profil”. Niezależnie od Twojego wyboru, nasza prowizja wynosi 30 zł (pobierane co tydzień lub co 2 tygodnie). 

Twoje saldo powinno wynosić 70 zł. Jeżeli pracujesz aktywnie w kolejnym okresie rozliczeniowym, to nadwyżka jest Twoja, a jej wartość zostanie odjęta od Twojej wypłaty za dany okres rozliczeniowy. 

Jeżeli kurier nie ma zarezerwowanych slotów na kolejny tydzień pracy to musi wpłacić gotówkę poprzez Cash Collect. Dzięki współpracy Glovo z systemem DotPay, możesz wpłacić gotówkę w każdej chwili. Jeżeli kurier ma zarezerwowane mniej niż 20 lub 20 slotów na następny tydzień, to saldo gotówkowe musi wynosić 35 zł. Glovo wyśle powiadomienie, dzięki któremu kurier będzie wiedział, że musi wpłacić na ich konto nadwyżkę. 

Jeżeli kurier ma zarezerwowane powyżej 20 slotów to jego saldo gotówkowe powinno wynosić 70 zł. 

Wynik doskonałości pozwala sprawdzić, jaką reputację ma dany kurier. Składają się na niego, np. oceny klientów i zamówienia realizowane w godzinach szczytu. Im wyższy wynik doskonałości ma kurier, tym szybciej ma on dostęp do harmonogramu w kalendarzu. 

Masz wybór - możesz akceptować lub odrzucać zamówienia, ale pamiętaj, że prawdopodobnie będzie to miało wpływ na Twój wynik doskonałości. 

Wynik doskonałości liczony jest od usług wykonanych przez kuriera w ciągu 28 dni (z co najmniej jednym zarezerwowanym blokiem czasowym!) - może to być 28 dni z rzędu lub zebranych z 3 miesięcy, w których kurier korzystał z aplikacji. Nowi kurierzy zaczynają zdobywać punkty po 7 dniach używania aplikacji. 

Wszystko, czego potrzebujesz jako kurier, znajdziesz w Glovo Store. Odwiedź stronę https://glovostore.com, wybierz kraj, w którym pracujesz, załóż konto, zaloguj się i złóż zamówienie. 

W Glovo możesz przewozić zamówienia z restauracji, partnerskich sklepów (Biedronka, Auchan, Circle K, Carrefour) i prawie wszystko, co zmieści się w Twoim plecaku. Klienci proszą też o przewóz dokumentów lub kluczy do domu. Jeśli chcesz przeczytać więcej na ten temat, odwiedź stronę Glovo: https://delivery.glovoapp.com/pl/blog/rodzaje-zamowien-w-glovo/?utm_medium=email&utm_source=email_comms&utm_campaign=newsletter_w40-newsletter_13102022_PL

W Glovo klient płaci za zamówienie gotówką kurierowi lub przez aplikację.

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Stuart co tydzień. Wypłata pojawi się na Twoim koncie w każdą środę.

Tak, w Stuart pracujesz na grafiku. Możesz realizować dostawy 7 dni w tygodniu w godzinach działania aplikacji, czyli od 8:00 do 24:00. Stuart deklaruje, że jako kurier jesteś przypisany do konkretnej restauracji i jeździsz w jej obrębie (=krótkie kursy). 

W Stuart możesz pracować od 16 roku życia. Ważna jest też podstawowa znajomość języka polskiego lub angielskiego. Aby nawiązać współpracę z aplikacją, musisz mieć zezwolenie na pracę w Polsce, smartfon z systemem Android 5+ lub iOS 10+, dowolny pojazd i torbę dostawczą (min. 60l). Potrzebny Ci będzie też partner flotowy (City Drive), który załatwi wszystkie formalności. 

Tak! Jeżdżąc w Stuart możesz mieć dowolną torbę termiczną o pojemności min. 60 litrów. Pamiętaj, że jeśli nie masz smartfona z Androidem i funkcją NFC, to potrzebujesz terminala Viva Wallet. Cały sprzęt kupisz u nas, przejdź na stronę Sprzęt dla dostawców.

W Stuart można zarobić nawet 25 zł brutto za godzinę pracy. Pamiętaj, że na Twoją wypłatę wpływają też mnożniki i bonusy, które dostajesz, np. za łączenie ze sobą kilku dostaw. Średnie miesięczne wynagrodzenie kuriera Stuart w City Drive to 4500 zł. 

Klient może zapłacić za swoje zamówienie online lub gotówką czy kartą u kuriera. W Stuart kurierzy potrzebują terminali, ale jeśli masz smartfon z systemem Android i funkcją NFC, to ta zasada Cię nie obowiązuje - klient może dokonać płatności, przykładając kartę do Twojego telefonu. 

Z konfiguracją terminalu w Twoim telefonie pomoże Ci Stuart. Oto instrukcja, którą dla Ciebie przygotowali: https://shorturl.at/dlIJ4

Jush ma co do tego określone zasady - zamówienia z Żabki nie mogą ważyć więcej niż 9 kg. 

Przesyłka może zawierać maksymalnie 25 różnych produktów. 

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Żabka Jush co tydzień. Wypłata znajdzie się na Twoim koncie w środę lub czwartek. 

Oprócz osoby nadzorującej zmianę w Dark Store, masz możliwość skontaktowania się z zespołem pomocy w aplikacji do pracy. 

Żeby pracować w Żabka Jush, musisz mieć ukończone 18 lat. Ważny jest też telefon oraz pojazd (rower lub skuter). Potrzebujesz pozwolenia na pracę w Polsce, ważnego dokumentu tożsamości oraz partnera flotowego (City Drive). I jeszcze jedno! Musisz mówić komunikatywnie po polsku lub angielsku. 

Kurierzy Żabka Jush mają hybrydowy model zarobków: dostają gwarantowaną stawkę godzinową + zapłatę za każde zamówienie. Najlepsi kurierzy Jush zarabiają w City Drive nawet 11 tysięcy złotych miesięcznie! 

Tak! W Żabka Jush pracujesz na grafiku, ale nie ma minimalnej liczby zamówień, które musisz zrealizować w ciągu dnia czy w ciągu miesiąca. Możesz pracować tyle, ile chcesz i kiedy tylko chcesz (możesz robić to codziennie od 7:00 do 23:00). 

Nie, chociaż asortyment jest podobny. Rozwozisz zamówienia z ukrytego sklepu lub magazynu (tzw. Dark Store) - każdy dzień pracy zaczynasz i kończysz w tym konkretnym miejscu. Jeśli nie masz akurat zamówień do zrealizowania, to możesz odpocząć w strefie chillu, zaparzyć sobie kawę lub herbatę, podładować telefon i podgrzać posiłek.

Wszystkie płatności odbywają się w aplikacji - a więc kurier się tym nie martwi. W Jush nie ma możliwości zapłaty gotówką czy kartą u kuriera.

W DeliGoo możesz dostarczać zamówienia samochodem, rowerem lub skuterem. Możesz skontaktować się z nami lub z zespołem DeliGoo i doradzimy Ci, jakie rozwiązanie będzie najlepsze w Twoim mieście. 

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w DeliGoo co 2 tygodnie. Wypłata znajdzie się na Twoim koncie w poniedziałek lub wtorek. 

Najważniejsze, żebyś był pełnoletni i miał własny pojazd. Potrzebujesz też partnera flotowego (City Drive) i smartfona.

W DeliGoo możesz liczyć na gwarantowaną stawkę godzinową, która wynosi nieco ponad 20 zł (dokładna kwota minimalnie różni się w zależności od regionu). Najlepsi kurierzy City Drive zarabiają w DeliGoo nawet 6,5 tysiąca złotych miesięcznie. 

Tak! W DeliGoo pracujesz na grafiku i sam wybierasz, które dni i godziny są dla Ciebie odpowiednie. Grafik jest ustalany na 2 tygodnie wprzód.

Klient w DeliGoo może zapłacić za zamówienie online, a także gotówką lub kartą u kuriera. Dostawca jest więc wyposażony w terminal i odpowiedni zasób gotówki.

Nie. W Xpress Delivery kurierzy dostarczają wiele produktów z sektora e-commerce, ze sklepów takich jak CCC, e-obuwie, Decathlon lub IQOS. Suche, małe i zgrabne paczki, których możesz wziąć nawet 5 czy 7 naraz! 

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Xpress Delivery co 2 tygodnie. Możesz się więc spodziewać wypłaty na koncie aż 2 razy w miesiącu. 

Musisz mieć ukończone 16 lat, mieć dowolny pojazd (choć możesz się też poruszać komunikacją miejską) i telefon z dostępem do internetu. Potrzebny Ci będzie też partner flotowy (City Drive). 

Stawki zależą od strefy miasta, ale generalnie stawka bazowa za zlecenie waha się od 13 zł do 60 zł. Realnie, średnia naszych kierowców wynosi 31 zł za kurs! Jeżeli dystans Twojego kursu przekroczy 7 km, to za każdy dodatkowy kilometr otrzymasz jeszcze 2 zł. Jednocześnie można realizować nawet 7 zleceń, a stawka jest wtedy liczona x7. 

Nie, pracujesz kiedy chcesz i ile chcesz. Na odbiór paczki masz 1 godzinę od momentu akceptacji zlecenia. W aplikacji nie deklarujesz grafiku pracy.

Kurier nie musi mieć ze sobą żadnej gotówki. Jedyne co musi zrobić, to odebrać paczkę ze sklepu i dostarczyć ją klientowi Xpress Delivery. Zero obrotów gotówką.

W celu rejestracji do systemu potrzebujemy jedynie podstawowych informacji. Musimy znać Twoje: imię, nazwisko, mail, telefon, numer PESEL, dane dotyczące samochodu, którym kierowca jeździ. Następnie kurier podpisuje umowę powierzenia mienia (towaru, który będzie przewoził).

Klient płaci za zamówienie online, z góry. W Xpress Delivery kurier nie musi mieć przy sobie gotówki. Wszystkie płatności przechodzą przez aplikację.

Shopper to kurier, który po otrzymaniu zamówienia z aplikacji, kieruje się do wskazanego sklepu Biedronka. Tam precyzyjnie kompletuje zamówienie, a następnie skanuje kod z aplikacji i dostarcza pełne zamówienie prosto pod drzwi klienta.

City Drive wypłaca wynagrodzenie za pracę w Glovo XL co tydzień. Wypłatę będziesz miał na swoim koncie aż 4 razy w miesiącu.

Aby dołączyć do zespołu Glovo XL, musisz spełniać kilka warunków. Przede wszystkim, wymagana jest znajomość języka polskiego (Shopper będzie kontaktował się z Klientem, proponując zamienniki za niedostępne produkty) i to, żebyś był pełnoletni. Musisz mieć własny samochód (ponieważ zakupy mogą być dość ciężkie), telefon z dostępem do internetu oraz aktualne badania sanitarno-epidemiologiczne. Potrzebny Ci także thermo box, który kupisz u nas, staranności w wykonywaniu powierzonych zadań i posiadanie partnera flotowego (City Drive). 

Największe korzyści to atrakcyjne wynagrodzenie – stawki za zamówienie sięgają nawet 40 zł - oraz bonusy w aplikacji.

Dokładnie, kurierzy Glovo XL pracują na grafiku, który sam sobie ustalają - nie ma narzuconej z góry liczby godzin, które trzeba wyrobić.

W Glovo XL klienci dokonują płatności za pomocą karty płatniczej w aplikacji.