Myślisz o rozpoczęciu pracy kierowcy w aplikacji Bolt? A może jeździsz już na innych platformach taksówkarskich i chciałbyś spróbować w Bolcie? W tym artykule dowiesz się wszystkiego o działaniu apki.

Z aplikacji Bolt możesz korzystać za darmo na wszystkich urządzeniach Android i iOS. Telefon, tablet – to Ty decydujesz, na jakim sprzęcie będziesz jej używał. Ważne by posiadał kartę SIM.

Aplikacja nie działa jak standardowy taksometr. Wprawdzie oblicza ona koszty przejazdów, jednak z tą różnicą, że zarówno Ty, jak i pasażer znacie je już przed rozpoczęciem jazdy. Aplikacja dodatkowo ustala optymalną trasę i daje Ci opcję kontaktu z Klientem.

Wiesz, za ile jedziesz

Rozpoczynając przejazd, dokładnie znasz jego cenę. Aplikacja kalkuluje stawki, biorąc pod uwagę wiele danych, np.:
– długość trasy (zawsze najkrótszej),
– czas trwania podróży,
– liczbę przystanków.
Z reguły cena, którą zobaczysz w aplikacji, nie zmienia się w trakcie kursu. Zmiana ceny zmienia się wraz z dodawaniem przystanków lub zmianą miejsca docelowego.
Po zakończonym przejeździe aplikacja wysyła informacje do eKasy (wirtualna kasa fiskalna), gdzie wystawia paragon w wersji elektronicznej.

Zarobki, statystyki i questy

Jeśli śledzisz nasz fanpage na Facebooku, to wiesz, że Bolt bardzo często organizuje akcje promocyjne, w których kierowca może otrzymać dodatkowe pieniądze za zrealizowanie zadań, tzw. “questów”.

Te same informacje możesz zobaczyć w aplikacji. Na bieżąco, a nawet z wyprzedzeniem publikowane są tam akcje. Wszystko po to, żebyś mógł z wyprzedzeniem zaplanować swoją pracę i zarobić jak najwięcej.
Jeśli zdecydujesz się realizować questy, na bieżąco możesz sprawdzić swoje postępy w apce.

Stan swoich środków oraz historię zarobków z podziałem na dni, tygodnie i miesiące możesz znaleźć w saldzie kierowcy.

Bezpośrednio w aplikacji znajdziesz statystyki swoich przejazdów. Zobaczysz w nich, np.:
– statystykę aktywności (przejazdy zaakceptowane, odrzucone i nieprzyjęte),
– listę powodów anulacji,
– ocenę kierowcy.

Kontakt z klientem

Aplikacja Bolt daje Ci wiele możliwości kontaktu z klientem:
– bezpieczne połączenia VOIP,
– klasyczne połączenia telefoniczne,

Możesz być spokojny, w każdym przypadku Twój numer jest bezpieczny (maskowany lub niewykorzystywany). W niedalekiej przyszłości planowane jest uruchomienie czatu – ta forma z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom. W momencie, gdy pasażer zamawia przejazd, ma możliwość dodania krótkiej informacji tekstowej, która wyświetli Cię na Twoim telefonie.

Funkcje jazdy

Przejazdy pod rząd:
– umożliwiają kierowcy przyjęcie kolejnego zlecenia jeszcze przed zakończeniem obecnego. Dzięki temu zachowujesz płynność jazdy, nie robisz niepotrzebnych przerw i zarabiasz więcej.

Przejazdy po drodze:
– dzięki tej funkcji możesz realizować zlecenia, które znajdują się w pobliżu lub są na trasie Twojego obecnego kursu.

Sam zdecyduj, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza – chociaż polecamy korzystać z każdej! 🙂 Więcej opcji to więcej zysków.